Tieto stránky využívajú cookies na ukladanie informácií vo vašom počítači. Používaním stránok s tým vyjadrujete súhlas. Ďalšie informácie
MENU
Galaxy logo
  • 25 rokov skúseností s AVS technológiou
  • desiatky tisíc úživateľov v ČR a na Slovensku
  • odborný garant AVS technologie v ČR a SR
Quatro - nákup na splátky
+421 905 426 341
[email protected]

Rady pre začiatočníkov

Rady ako používať AVS prístroj nájdete aj v návode na použitie u svojho AVS prístroja. Dôrazne Vám odporúčame dodržať postup pre úplných začiatočníkov a začať vždy relaxačnými programami a tie používať stále najčastejšie, pretože kvalitná relaxácia je vstupná brána k väčšine iných účinkov.

Postup pre úplných začiatočníkov 

Dodržanie tohto postupu je nutné a má zasadný vplyv na účinnosť.

Prvý týždeň absolvujte sedenie každý deň, alebo aspoň každý druhý deň.

Prvý deň
Zvoľte akýkoľvek relaxačný program s dĺžkou minimálne 30 minút.

Druhý deň
Opäť použite rovnaký relaxačný program. Sledujte rytmus dýchania, sústreďte sa na každý výdych a nádych. Predstavujte si, že je Vaše telo odpočinuté a viac odolné proti každodenným problémom.

Tretí deň
Opäť začnite s relaxačným programom - tentoraz skúste iný a to v dĺžke minimálne 20 minút. Hneď následne vyskúšajte niektorý z kratších programov na dodanie energie. Prenikáte do tajov nového druhu relaxácie, cítite sa lepšie, máte viac energie.

Štvrtý deň
Pri pravidelnom používaní sa pre Vás tento spôsob používania stáva rutinné a veľmi príjemnou záležitosťou. Cítite sa stále lepšie. Pokračujte opäť relaxačným sedením. Od štvrtého dňa môžete absolvovať aj dve sedenia denne. Pri sedení premýšľajte o cieľoch, ktoré by ste chceli v živote alebo s AVS prístrojom dosiahnuť. Pre začiatok stačí predstava toho, ako sa cítite lepšie. Ak vám to aj napriek snahe nepôjde, nenúťte sa! Pokojne sa len nechajte unášať pôsobením a snívajte, o čom chcete.

Piaty deň
Vyberte si akýkoľvek program podľa momentálnej nálady, v dĺžke minimálne 20 minút. Zreteľne cítite, o koľko sa zlepšila behom piatich dní vaša schopnosť relaxácie, nálada, uvoľnenie. Predstavte si, ako sa všetko zlepší po niekoľkých týždňoch.

Praktické rady pre používateľov AVS prístrojov

  • Vnímanie svetelných zábleskov otvorenými očami nie je zraku škodlivé, ale znižuje účinnosť stimulácie. Výnimku tvoria prístroje priamo umožňujúci používanie s otvorenými očami - túto informáciu nájdete vždy v návode na použitie daného prístroja.
  • Optimálna intenzita svetelných zábleskov a hlasitosti zvuku sú tie, ktoré Vám v danom
    okamihu navodzujú najpríjemnejšie pocity: používanie musia byť vždy príjemné!
  • Bez skúseností nepoužívajte viac programov ihneď za sebou.
  • Ak ste AVS prístroj nepoužili najmenej 7-14 dní, začnite opäť relaxačným programom.
  • Vždy absolvujte celý program, pretože účinok prichádza postupne a naplno sa môže prejaviť až po absolvovaní celého programu.
  • Programy kratšie ako 5 minút a menej časté sedenia ako trikrát týždenne nemusia priniesť očakávaný alebo dokonca vôbec žiadny účinok. Zjavné užívanie nad odporúčanú dobu, tj. Zhruba viac ako 2 hodiny denne naopak nemôže spôsobiť žiadnu ujmu na duševnom či telesnom zdraví.
  • Pravidelnosť užívania prístroja je významnejší faktor než dĺžka sedenia.
  • Pri stimulácii nerobte nič: svoje pocity, myšlienky a farby, ktoré vidíte, nechajte voľne plynúť myslí.
  • Ideálna pozícia pre používanie je niečo medzi sedom a ľahom.
  • Ak máte skúsenosti s dýchaním ovládaním dychu, nebojte sa ich použiť. Umocníte tým účinok stimulácie.
  • Každý z nás je neopakovateľná individualita a preto pôsobia jednotlivé programy na každého trochu inak. Záleží tiež na momentálnom rozpoložení a nálade.
  • Názvy a opisy programov sú orientačné (a nemôže to byť inak) a až vyskúšaním programu si urobíte presnú a predovšetkým vlastnú skúsenosť.
  • Žiadny program Vám nebude vyhovovať trvalo, pretože po nejakom čase účinnosť jedného používaného programu klesne (mozog si naň ,, zvykne "). Ak takýto program na nejakú dobu vymeníte za iný, môžete sa k nemu časom opäť vrátiť a jeho účinnosť sa obnoví.
  • Subjektívne zážitok z jedného a toho istého programu môže byť zakaždým iný.
  • Vyhnite sa sedeniu jednu hodinu po jedle, keď je mozog menej prekrvený. Ak tak neurobíte, nič neriskujete - naopak: AVS prístrojom môžete odbúrať ,, klasickú "ospalosť po jedle. Avšak účinnosť sedenia po jedle nebýva nikdy veľká.
  • Pretože v priebehu väčšiny programov dochádza k miernemu obmedzeniu prekrvenie končatín, nepraktizujte sedenie v chladnom prostredí a v nedostatočnom oblečení.
  • Ak sa Vám počas relaxačného sedenia nenavodí pocit uvoľnenej mysle, sústreďte sa vedome na sledovanie svetelných obrazcov a snažte sa v nich hľadať reálne veci.
  • Pred spustením uvoľňujúceho programu (relaxácia, spánok, somatické a pod.) Neodporúčame požiť nejaký stimulant (alkohol, káva, čaj, energetický nápoj), pretože budú blokovať účinok.
  • Vylaďte si intenzitu svetla a zvuku hneď na začiatku - pred sedením alebo hneď po jeho spustení, aby vás priebežné ladenie počas programu nerozptyľovalo.

Možné  problémy

Pri programe zaspíte
Pri programe na učenie, relaxáciu, teda iného programu než programu na spanie, zaspíte. Príčina je zrejmá: mali ste tzv. Spánkový dlh. Ak má organizmus dobre fungovať, musí mať dostatok energie, ktorú predovšetkým získava v spánku. AVS prístroj bez ohľadu na druh programu vždy optimalizuje funkcie mozgu a telesných biorytmov. A preto dá v prípade, že rezervy sú vyčerpané, automaticky povel k odpočinku - spánku. Preto môžete zaspať aj pri inom ako spánkovom programu.

Pri sedení vás začne bolieť hlava
Z deväťdesiatich a viac percent spôsobuje bolesť hlavy nerovnomerné prekrvenie hlavy - mozgu. Nie je to samotná príčina, je to dôsledok iných javov (napr. Strava, únavová záťaž, nedostatok tekutín, stimulanty a i.). Avšak nerovnomerné, nesprávne prekrvenie spôsobí bolesť hlavy. Nevyhnutným (a pozitívnym) dôsledkom AVS stimulácia je zvýšenie prietoku krvi mozgom. Preto môže niekedy AVS prístroj bolesť hlavy zmierniť (alebo i odstrániť), ale niekedy tiež naopak: bolesť hlavy, ktorá je "na spadnutie", urýchli. Týka sa to väčšinou iba osôb, ktoré majú s bolesťami hlavy pravidelné problémy. Pri opakovanom používaní AVS prístroja sa prekrvenie mozgu zlepšuje a tým sa znižuje riziko bolesti hlavy a často sa tiež znižuje bolesť samotná i jej početnosť. Ak Vás pri programe začne bolieť hlava, tak stimuláciu prerušte a začnite znovu až na druhý deň.

Nepríjemné pocity
Určitú časť prvouplatňovateľovi môžu sprevádzať nepríjemné pocity. Tie môžu mať mnoho príčin. Väčšine ,, objektívnych "príčin sa dá preventívne vyhnúť, niekedy však existujú príčiny, ktoré nepoznáme. Psychofyziologické momentálnej naladenie človeka je príliš zložité na to, aby sme o ňom všetko vedeli. Je to rovnaké, ako keď sa niekedy cítite bez zjavného dôvodu ,, zle ". Tieto nepríjemné pocity našťastie nič závažné neznamenajú a sami odznie. Odporúčania pre tieto prípady znie: stimuláciu ukončiť a prístroj použiť až na druhý deň. Objektívne vplyvy, ktorých sa možno vyvarovať: intenzita svetelných zábleskov na príliš vysokej úrovni, svetelná stimulácia s vynechaním zvuku, zlé prostredie: hluk, psychické ,, neútulne "či nepokoj.

Odkaz zakladateľa - 7 princípov

autor Jan M. Valuch (st.): priekopník a zakladateľ odboru AVS technológie v Európe

  1. Vždy majte na pamäti, že prístroj sám o sebe je len technologicky dokonalým produktom. Len aktívna spoluúčasť Vašej vôle z neho môže urobiť spoľahlivého a neprekonateľného ochranca Vášho zdravia a vnútorného, ​​duchovného rozvoja.
  2. Nezabúdajte, že AVS prístroj je trenažérom Vašej mysle a mozgovej aktivity a že sa preto bez sústavného vedomého tréningu veľké výsledky nedostavia.
  3. Nevnucujte svoje dobré skúsenosti s AVS prístrojom iným. Tí si ich musia získať sami. Nikoho iného sa nepokúšajte liečiť.
  4. V priebehu sedenia s prístrojom sa sústreďte na pozitívne a príjemné myšlienky. Pôsobenie prístroja Vám ich pomôže zakódovať do podvedomia. Týmto spôsobom získa Vaša osobnosť výrazne pozitívny orientáciu.
  5. Prvotným a hlavným cieľom užívania AVS prístroja je dosahovanie stavu hlbokého uvoľnenia a bez tejto kvalifi kácie nevedú cesty ďalej.
  6. Ovládanie stavov vedomia trénavané s prístrojom (i bez neho) má tri stupne: učeň - tovariš - majster. Učňom je každý, kto nedosiahne stupňa druha. Tovaryšom je ten, kto ovládne mechanizmus kontroly svojho vedomia, to znamená bezpečne nacvičia tzv. Relaxačné reakciu. Dosiahne výrazného uvoľnenia, kedykoľvek to potrebuje, s prístrojom i bez neho. K tomu potrebuje trénovať s prístrojom denne 4-7 týždňov. Majstrom je ten, kto na spustenie relaxačný reakcie prístroj už nepotrebuje. Pomocou prístroja sa rýchlo a isto dostáva do rôznych bežne nedostupných stavov vedomia. K tomu potrebuje trénovať niekoľkokrát týždenne po dobu 7-10 mesiacov.
  7. Dajte Vaše vytrénované, uvedomelé Ja do služieb všetkým, ktorým môže prospieť.